Sayfa Yükleniyor

William Dayan

...

William Dayan

Dr. Dayan, 1991’den beri Toronto Üniversitesi’nde ve diğer çeşitli yerlerde Ortodonti dersleri vermektedir. Invisalign için önemli bir konuşmacıdır. Klinik Ortodonti, özellikle de Yetişkin Rehabilitatif Ortodonti konusunda uluslararası konuşmalar yapmıştır. En zorlu durumlarda bile mükemmel sonuçlar elde etmek için Invisalign’ı kullanma konusunda yaygın olarak uzman kabul edilmektedir. Ayrıca, yeni ve etkili Invisalign kullanımının araştırılması ve geliştirilmesinde yer alan Invisalign Klinik Çalışmalar Grubu’nun bir üyesidir.

Dr. Dayan her türlü ortodontik aparey sistemini uygular: Hizalayıcılar, diş telleri, çıkarılabilir apareyler, fonksiyonel apareyler, lingual diş telleri vb.

Dr. Dayan evlidir, 4 çocuğu (2’si evli) ve bir torunu bulunmaktadır.


Konuşma Özeti
Invisalign Sistemi ve Aligner Biyomekaniği

Açıklama: Şeffaf plaklar ve sabit ortodontik tedavilerin hangi yönlerden aynı veya farklı olduğunu öğrenmek, şeffaf plaklarla yapılan en zor vakalar için bile başarının sırrıdır. Invisalign Sisteminin sunduğu avantajları keşfetmek ve anlamak, klinisyene vakaları geleneksel ortodontiden daha verimli ve etkili bir şekilde bitirmesini sağlar. Dr. Dayan, şeffaf plaklar ile sabit ortodontiyi karşılaştırırken yapılması gereken 6 yaklaşım farkını göstermektedir.
Öğrenme hedefleri:
Bu kursa katılanlar şunları yapabileceklerdir:
1) Aligner biyomekaniğinin sabit ortodontik tedavi biyomekaniğinden nasıl farklı ve benzer olduğunu anlamak.
2) Aligner ortodontik tedavilerinde daha olumlu sonuçlar elde etmek için kendi hastalarınız için aligner kişiselleştirmelerini yapabilmek.
3) Daha kısa sürede ve randevularla daha iyi sonuçlar elde etmek için klinik uygulama verimliliğini iyileştirmek.

Top