Sayfa Yükleniyor

William Arnett

...

William Arnett

Dr. Arnett, University of Southern California (USC) Diş Hekimliği Okulu ve University of California at Los Angeles’ta (UCLA) ağız ve maksillofasiyal cerrahiden onur derecesiyle mezun oldu. Pratiği, cerrahi ve araştırma da dahil olmak üzere yüz rekonstrüksiyonuna odaklanır. Tanınmış bir uluslararası konuşmacıdır ve Orthognathic cerrahinin tüm yönleri hakkında çok sayıda makale hazırlamıştır. Dr. Richard McLaughlin ile Ortodontistler ve Ağız Cerrahları için Yüz ve Diş Planlaması’nın yazarlığını yaptı. Dr. Arnett aynı zamanda Nemotec tarafından desteklenen FAB yazılımının kurucu ortağıdır.

Dr. Arnett halen Loma Linda University Ortodonti Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent; USC’de Yardımcı Doçent; UCLA’da Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Alanında Kıdemli Öğretim Görevlisi; San Antonio’daki University of Texas Health Science Center’da Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Anabilim Dalı’nda Klinik Profesör; Santiago’daki Universidad del Desarrollo Diş Hekimliği Okulu’nda misafir öğretim üyesi olarak görev yapıyor.


Konuşma Özeti
Yüz, havayolu ve oklüzal açıdan tedavisi zor olan hastanın ortodontik ve cerrahi tedavisi
Kombine cerrahi ve ortodontik tedavi yüzün, hava yolunun ve kapanışın (FAB) hedefe yönelik düzeltilmesini içerir. Bu sunum, komplikasyonsuz ideale yakın FAB sonuçları elde etmeye yönelik protokolleri detaylandıracaktır. Tedavi sonuçlarının uzun dönem stabilitesinden özellikle bahsedilecektir.

Top