Sayfa Yükleniyor

Vittorio Cacciafesta

...

Vittorio Cacciafesta

Dr. Vittorio Cacciafesta diş hekimliği eğitimini İtalya’daki Napoli Üniversitesi “Federico II”de almıştır. Temmuz 1995’ten Ağustos 1996’ya kadar Almanya, Berlin Humboldt Üniversitesi Ortodonti Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Eylül 1996’dan Ağustos 1999’a kadar, Danimarka Aarhus Üniversitesi, Royal Dental College, Ortodonti Bölümü’nde Ortodonti Asistanıydı ve burada Ortodonti Uzmanlığı ve Yüksek Lisans derecesini aldı. Dental Materyallerin Biyoteknolojisi alanında “Dottore di Ricerca” unvanına sahiptir. 1999’dan 2009’a kadar İtalya, Pavia Üniversitesi Ortodonti Bölümü’nde Yardımcı Klinik Profesör olarak görev yaptı. 1999’dan 2002’ye kadar Danimarka Aarhus Üniversitesi Ortodonti Bölümü’nde Misafir Profesör ve Philadelphia, ABD’deki Temple Üniversitesi’nde Misafir Profesör olarak görev yaptı.

Ağustos 2008’den bu yana Studio Cacciafesta’da Ortodonti Uzmanı olarak çalışmaktadır. Invisalign, Incognito ve Win sertifikalarına sahiptir ve mevcut tüm dil tekniklerini uygular. Şubat 2015’ten beri Londra’daki Harley Street Ortodonti Kliniği’nde lingual tedaviler için Dr. Sarah Hepburn ile birliktedir ve bugüne kadar İngiltere Stevenage Inline Orthodontics’te birlikte çalışmaktadır.

2013-14 yılları arasında ESLO (European Society of Lingual Orthodontics) Başkanlığı ve 2003-2004 yılları arasında FEO (European Federation of Orthodontics) Sekreter Yardımcılığı yapmıştır.

100’ün üzerinde hakemli yayın, 2 kitap ve 5 kitap bölümü yayınladı.

Başlıca araştırma alanları yapıştırma malzemeleri, braketler, metalurji, braketler ve teller arasındaki sürtünmedir. Başlıca klinik ilgi alanları Lingual Ortodonti, TAD’ler, Biyomekanik, Yetişkinlerin Ortodontik tedavisi ve Multidisipliner vakalardır. Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Kuzey ve Güney Amerika, Afrika’da yoğun bir şekilde ders vermektedir. Halen İtalya’nın Milano kentinde ve İngiltere’nin Stevenage kentinde bulunan kendi kliniğinde çalışmaktadır.


Konuşma Özeti
Geleneksel olmayan ortodontik tedavilere biyomekanik bakış açısı

Bu çevrimiçi ortodonti sunumuna katılan katılımcılara, orta ila zor vakaları kendi uygulamalarında uygun biyomekanik ile hemen tedavi etmek için araçlar, teknikler ve özgüven verilecektir. Multi braket sisteminin temel altyapılarını öğrenecek; geçici ankraj aygıtlı (TAD) ve geçici ankraj aygıtsız olacak şekilde çeşitli tedavi aşamalarında biyomekaniğin önemini anlayacaksınız.
Mini implantlı veya mini implantsız, çekimli veya çekimsiz, ortognatik cerrahili veya cerrahisiz multidisipliner tedavi yaklaşıma uygun vakaları seçmek için disiplinler arası tedavilerin, dikkatli bir teşhisin ve hastalarınızın nasıl inceleneceğinin önemini kavrayacaksınız.
İmplant gereksinimleri, implant boşluğu yönetimi, kemik ogmentasyonu prosedürlerine duyulan ihtiyaç, mukogingival cerrahi ve protezler ile ortodontik tedavinin sonuçlarının nasıl optimize edileceği konusunda diş hekimleri ile nasıl konsültasyon yapılacağını göreceksiniz.
Özellikle ankraj kontrolü ve çekimli vakalarının yönetiminde her klinik durum için terapötik kavramlar ve klinik ipuçları sağlayarak farklı maloklüzyonlardaki gerçek ark teli dizilerini anlayacaksınız. Kortikal ankraj ve TAD’ların ortaya çıkışından bu yana ortodontinin mekaniğinin nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Top