Sayfa Yükleniyor

Ravindra Nanda

...

Ravindra Nanda

Profesör Emeritus Dr. Ravindra Nanda, Eski UConn Mezunları Başkanı ve Connecticut Üniversitesi’nde Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı’dır.

Meslektaşlarıyla birlikte 300’den fazla bilimsel makale yazmıştır. Ortodonti İlerleme Genel Yayın Yönetmenidir. Ayrıca Journal of Clinical Orthodontics’in yardımcı editörüdür.

Angle Society’nin Kuzey Atlantik Bileşeni’nin GeçmişBaşkanıdır. WFO Onursal Üyesidir. Mershon Dersi de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası topluluklarda çok sayıda adlandırılmış konferans vermiştir. Amerikan Ortodonti Derneği’nde Angle Heritage Ödülü Dersi ve 2011 EOS Kongresi’nde Sheldon Friel Dersi vermiştir. Çok sayıda uluslararası ortodonti kuruluşundan onursal üyeliklerin yanı sıra çeşitli ödüllerle tanınmaktadır.

Dr. Nanda 10 ders kitabı yazmıştır. Son kitabı Temporary Anchorage Devices (Dr. Uribe ve Yadav ile birlikte) ve yeni kitabı Biomechanics of Aligner Ortodontik Tedavi (Castroflorio, Garino ve Ojima ile birlikte).


Konuşma Özeti
Açık kapanış tedavisi: Ameliyatsız, ameliyatlı veya şeffaf plak kararı

Açık kapanış, tüm maloklüzyon sınıflarında görülebilmektedir. Açık kapanışı düzeltmeye yönelik tedavi yöntemleri; iskelet yapı, diş, yumuşak doku ve fonksiyonel problemlerin çözümüne dayanmaktadır. Bu sunumda, açık kapanış maloklüzyonunu düzeltmek için kullanılan altı farklı tedavi yaklaşımı açıklanacaktır.

Top