Sayfa Yükleniyor

Ömür Polat Özsoy

...

Ömür Polat Özsoy

Prof. Dr. Ömür Polat Özsoy, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde ve doktorasını Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2004-2017 yılları arasında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Halen kendi özel kliniğinde çalışmaktadır. Amerikan Ortodontistler Derneği, Dünya Ortodonti Federasyonu ve Avrupa Lingual Ortodonti Birliği’nin aktif bir üyesidir. Prof. Özsoy, Angle Orthodontist ve Journal of World Federation of Orthodontics dergilerinde yayın kurulu üyesidir ve bunun yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası dergiye hakemlik yapmaktadır. Dr Özsoy, Sandra Tai’nin Şeffaf Plak Tekniği adlı kitabının Türkçe çeviri editörlerinden biridir. Aynı zamanda Align Technology EMEA bölgesi bilimsel danışma kurulu üyesidir. Akademik ilgi alanları arasında, iskelet ankraj, lingual ortodonti, ortodontik ağrı, şeffaf plaklar ve indirek bonding yer almaktadır.


Konuşma Özeti
Şeffaf plaklar ile lingual ortodontik tedavinin biyomekaniksel farklılıklarının ve tedavi etkinliklerinin karşılaştırılması

Günümüzde bireylerin ortodontik tedavi konusunda estetik beklentileri çok yükselmiştir. Artık sadece tedavi sonrasında değil, tedavi sırasında da estetiklerinden taviz vermek istememektedirler. Estetik ortodontik tedaviler konusunda bireylerin beklentilerini karşılayan tedavi yöntemleri arasında lingual ortodonti ve şeffaf plaklar bulunmaktadır. Ancak bu iki tedavinin birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları çok da bilinmemektedir. Bu sunumda lingual ortodonti ve şeffaf plakların biyomekaniksel farklılıkları konuşulacak, bu iki tedavi tekniğinin farklı malokluzyonlarda klinik performansları tartışılacaktır.

Top