Sayfa Yükleniyor

Mehmet Manisalı

...

Mehmet Manisalı

Mehmet Manisalı 1958 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini 1977 de İstanbul İngiliz lisesinde tamamladı. Dişhekimliği eğitimini İngiltere’de Bristol Üniversitesi’nde 1982 de tamamladı ve ardından Londra Üniversitesi’nden Masters Unvanı aldı. Yine aynı üniversiteden 1992 de tıp doktoru diplomasını aldı. 2000 yılında maxillofasiyel cerrahi dalında uzman oldu ve Londra Üniversitesi’ne bağlı St.George’s hastanesinde çalışmaya başladı ve halen bu hastanede çalışmaya devam etmektedir. Royal Society of Medicine’nin Maxillofasiyal Cerrahi bölümünün başkanıdır. Step by Step Cerrahi Eğitim şirketinin kurucu üyesidir. Facing the World yardım derneğinin davetlisi olarak Vietnam da cerrahi misyonlarda liderlik yapmıştır. Özel ilgi alanları; yüz travması, ortognatik cerrahi, yüz estetik cerrahisi, orbita cerrahisi ve deri kanseri tedavisidir.


Konuşma Özeti
Ortognatik cerrahide 3-boyutlu planlama ve uygulama devrimi

Ortognatik cerrahide son yıllarda yaşanan en büyük değişiklik, 3-Boyutlu planlama ve uygulamanın yaygınlaşması olmuştur.
Cerrahinin bu dalında onlarca yıl iyi sonuçlar almamıza rağmen; tanı, planlama, uygulamada keskinlik ve güvenlilik açısından yeni bir çığır açılmıştır.
Bu uygulamaların diğer katkıları eğitim, post-op analiz, klinisyenler arası ve hasta ile olan iletişim ve araştırma açısından da öne çıkmaktadır.
Bu sunumda belirtilen avantajlar örnekler ile anlatılacaktır.

Top