Sayfa Yükleniyor

Heinz Winsauer

...

Heinz Winsauer

Dr Winsauer, 1980 yılında Innsbruck Üniversitesi’nde genel tıp diplomasını aldı ve ardından genel tıp ve yoğun bakımda dört yıllık klinik eğitim aldı. 1985’ten itibaren Innsbruck’taki Dental Üniversitesi’nde devam etti ve daha sonra üç yıllık ortodontik eğitimini   aldı.  1990 yılından bu yana Avusturya Bregenz’de özel muayenehanesinde çalışmayı sürdürmektedir. Dr Winsauer, Avusturya Graz Ortodonti Üniversitesi Bölümü’nde ve İsviçre Bern ve Cenevre, Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.

1998 yılında, Avrupa Ortodonti Derneği’nin aktif bir üyesi olduğu zamandan beri, Avrupa Kurulu sınavını geçen ilk Avusturyalı ortodontist oldu. Dr Winsauer, 15 hakemli yayının ve 4 ortodontik ders kitabı bölümünün yazarı veya ortak yazarıdır. Çok sayıda uluslararası konferans verdi ve sekiz uluslararası ortodontik patente sahiptir.

Graz Diş Hekimliği Üniversitesi ve İspanya’daki Uluslararası Catalunya Üniversitesi’nde bilimsel araştırmalar yaptı.  Başlıca araştırma alanları şunlardır: Cerrahi yardım olmadan yetişkinlerde maksiller genişleme (moment /kuvvet nicelemesi), kemik kaynaklı ankraj ile ortodontik tedavi ve mandibular orta hat distraksiyon osteogenezisi.


Konuşma Özeti
Hasta başında kolaylık: Kullanıma hazır mini vidalı apareyler

Mini vidaların özellikle anterior palatal bölgede kullanımı, genellikle iki veya üç braket yerleştirilmesinden daha uzun sürmeyen rutin bir işlemdir. Bu bölgedeki güvenilirlik oranları %98’e kadar yükselmiştir. Çok çeşitli hazır veya hazırlanması kolay aygıtlar, 5 ile 20 dakika içinde klinikte aynı seansta yerleştirilebilir. Bu aygıtlar; molar dişleri için ankraj, distalizasyon veya mezializasyon aygıtları ve ayrıca yüz maskesi için hooklar, genişlemeden sonra mini vida destekli transpalatal arklar, gömülü kanin dişlerini doğru konumlarına yönlendirmek için retraksiyon yayları veya hatta daha önceden hazırlanmış maksiller genişletici aygıtları olabilir.
Bu aygıtların önceden alınmış bir ölçüye ihtiyacı yoktur, laboratuvar maliyeti bulunmamaktadır ve “bir sonraki randevu” gecikmesi yoktur. Hepsinden önemlisi, bu uygulamalar “uzmanların eseri” değil, günlük rutin randevular içine yerleştirilebilecek olan aygıtlardır.
Hedefler:
– Anterior palatal bölgeye uygulanan mini vidaların güvenli bir şekilde yerleştirilme tekniklerini göstermek.
– Yukarıda bahsedilmiş olan aygıtların yerleşimini ve uygulanışını göstermek.

Top