Sayfa Yükleniyor

Davet

...

Davet

Davet

Değerli Meslektaşlarım,

17. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumunu 28-29 Kasım 2021 tarihlerinde sanal olarak gerçekleştireceğiz. Covid-19 Pandemisinin tüm dünyada ve ülkemizde hala devam eden etkileri sebebiyle sempozyumumuzu da tıpkı bir önceki kongremiz gibi sanal olarak yapmaya karar verdik. Derneğimizin en büyük bilimsel aktivitelerinden biri olan bu toplantıya sizleri Türk Ortodonti Derneği Yönetim Kurulu ve Organizasyon Komitesi adına davet etmekten onur duyuyorum.

Sempozyumumuzun programını hazırlarken hem güncel uygulamalarımızda yararlanacağımız konuları işlemeye, hem de dünyadaki son bilimsel gelişmelerini sizlere aktarmaya özen gösterdik. Konularında uzman konuşmacılarımızın yanı sıra, yurt dışından bağlanarak bizlere katılacak çok değerli konuşmacılarımız da sempozyumumuza katkıda bulunacak. Daha önceki toplantılarımızda olduğu gibi, bu yıl da sizlerin yaptığı bilimsel çalışmaların bildiri ve poster sunumları ile sempozyumumuz daha da zenginleşecek.

Sempozyum temamızı “Biyomekanik fark yaratır!” olarak belirledik. Ortodontik tanı ve tedavi yöntemlerinde pek çok yenilik karşımıza çıksa da, aslolanın biyomekanik bilmek olduğu inancından yola çıkarak biyomekanik konusunda bildiklerimizi tekrar gözden geçireceğiz. Ayrıca ortognatik cerrahi ile ilgili pek çok bilgimizi de tazeleyeceğiz.

Derneğimizin en renkli ve eğitim değeri en yüksek etkinliklerinden biri olan sempozyumumuzun sanal da olsa bu atmosferini, gelin birlikte soluyalım!

Uluslararası sempozyumumuza katılacak olan tüm meslektaşlarımıza, davetli konuşmacılarımıza, sponsor firmalarımıza ve sempozyum organizasyon firmamıza Türk Ortodonti Derneği Yönetim Kurulu olarak en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Sempozyumuzda görüşmek dileğiyle,

Saygılarımla,

Prof. Dr. Müge AKSU
Türk Ortodonti Derneği Başkanı

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Ortodonti Derneği’nin her iki yılda bir düzenlemekte olduğu sempozyumun onyedincisi bu yıl 28-29 Kasım 2021 tarihlerinde çevirimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Bu yıl da bütün dünyada etkili bir şekilde devam eden Covid-19 pandemisi nedeniyle sempozyumumuzda maalesef fiziki olarak bir araya gelme şansı bulamadık. Bu sebeple, değerli konuşmacıların katkıları ile güncel tanı ve tedavi yaklaşımlarının ele alınmasının yanı sıra, yeni bilimsel ve teknolojik gelişmelerin paylaşılmasına fırsat verecek bir çevrimiçi bilimsel program hazırladık. Programımızda sözlü veya e-poster şeklinde yapılacak sunumlar ile ülkemizde yapılan bilimsel aktiviteler de paylaşılacaktır.

Toplantımızın ana eksenini biyomekanik oluşturacaktır. Hızla gelişen teknoloji ve hızlı bir geçiş sürecinde olduğumuz dijital diş hekimliği zemininde ortodonti alanında giderek daha geniş yer kaplayan konuları “Biyomekanik fark yaratır!” teması altında; hem teorik planda tartışmayı, hem de tanı ve tedavideki yeni gelişmeleri, değerli konuşmacılarımızın katkılarıyla zenginleştirerek sunmayı planladığımız bu toplantıya vereceğiniz destekle kendimizi daha güçlü hissedeceğiz.

Sempozyumumuzda Türkçe ve İngilizce sanal sözlü sunum oturumları yapılacaktır. Toplantı web sayfamızdan başvuru imkanı vardır. Başvurular yurt dışından yabancı meslektaşlarımıza da açık olacaktır.

Katkılarınız ile sanal sempozyumumuzu birlikte anlamlandıracağımıza eminiz.

Prof. Dr. Erhan ÖZDİLER
Sempozyum Başkanı

 

Top